Telefon jako narzędzie kontroli rodzicielskiej

News

W internecie znaleźć można cała masę aplikacji skierowanych do przyszłych i obecnych rodziców. Są to nie tylko wirtualne kalendarzyki ciążowe, ale również cyfrowe pomocniki do nauki korzystania z nocnika. Poniżej cztery z nich, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się jako wsparcie w pilnowaniu naszych dzieci.

W dzisiejszych czasach telefon nie służy już tylko do dzwonienia, ale jest mobilnym centrum informacji i rozrywki oraz również urządzeniem ułatwiającym codzienne życie rodziców.

Jak zlokalizować dziecko?

Na powyższe pytanie odpowiedź udzieli aplikacja o tej samej nazwie. „Gdzie jest dziecko” może zostać zainstalowana na wszystkich urządzeniach mobilnych oraz komputerach. Celem jej włączenia wystarczy wysłać jednorazowego SMSa z telefonu lub maila, który jest jednocześnie nasza akceptacją na śledzenie urządzenia. Co najistotniejsze, usługa działa we wszystkich sieciach komórkowych. Dzięki  funkcji GSM, GPS, Wi-Fi i określa, gdzie aktualnie znajduje się posiadacz telefonu z dokładnością do ok. 10 metrów.

Zobacz również: Sprawdź nieznany numer na stronie nieznanenumery.pl

Dodatkowo istnieje możliwość otrzymania powiadomienia, gdy dziecko znajdzie się w określonej przez nas wcześniej lokalizacji. W razie wystąpienia nagłych problemów opcja „Rodzinne SOS” daje znać rodzicom, że dzieje się coś złego. W razie wyłączenia się telefonu lub jego rozładowania informacja dojdzie do rodzica dopiero po jego późniejszym ponownym uruchomieniu. Aplikacja jest darmowa i działa na Androida oraz iOS.

Kontrola rodzicielska

Kids Place to rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą wiedzieć, jakie treści ich dziecko wyświetla na swoim smartfonie. Dzięki temu można zablokować konkretne strony i aplikacje. Ponadt daje to możliwość kntrolowania wysyłąnych SMSów, co może zapobiec zbyt wyskim rachunkom. Aplikacja jest darmowa, jednak musimy przygotować się na częste reklamy. W rozszerzonej wersji daje możliwosc kontrolowania czas spędzony przez dziecko np. na graniu lub wskazanie akceptowalnej pory na tego typu rozrywki. Dostęp do alikacji jest limitowany przez koniecznośc wprowadzania kodu PIN. Efekty Wizualne można dostosować pprzez opcję zmiany tapety i ikon. Aplikacja dostępna jest tylko na Androida.

Zmień pieluchę 

To prawdziwy postęp w pielęgnacji dzieci. Aplikacja wspiera młodych rodziców w takich czynnościach jak: kontrola pory zmian pieluszek, czas i długość karmienia (od noworodka po przedszkolaka) czy kontrola wagi i wzrostu dziecka. Aplikacja sprawdzi się również w razie choroby, wskazując nam alarmujące symptomy choroby. Wszystkie informacje zapisywane są w chmurze, która daje możliwość dowolnych klasyfikacji (np. osobno dla każdego dziecka). Można je później przenosić lub udostępniać na inne urządzenia w domu umożliwiając wgląd innym członkom rodziny. Ponadto aplikacja wskaże nam, ż zbliża się termin szczepienia czy wizyty u lekarza. Możliwe jest również zapisywanie zdjęć  dziecka tworząc tym samym pamiętnik jego rozwoju.

Materiał zewnętrzny, http://cotozanumer.eu/