Praca operatora żurawia cz. II Pieluchy to mit

News

Mieliśmy informację o tym, że operatorzy żurawi stosują pieluchy, ale tak naprawdę jest to mit i nie ma sensu wierzyć w takie stwierdzenia. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że samo schodzenie zajmujące około 20 minut będzie bardzo męczące i właśnie z tego powodu coraz większe grono osób pracuje przez 8 godzin bez łazienki. Jak się jednak okazuje, na żurawiu praca może się niekiedy okazać nawet nudna. Ciągle lanie betonu, przerzucanie cegieł nie będzie nadmiernie absorbująca. Jednocześnie należy się liczyć z tym, że taka praca musi od nas wymagać odpowiedniej czujności. Wykonuje się tam bowiem bardzo trudne zadania, które są mocno angażujące i dlatego trzeba się liczyć z tym, że ich realizowanie będzie niekiedy dość trudne. Czasami również będziemy uzależnienie od innych, gdy będziemy pracować na takich miejscach, które nie do końca będą widoczne. Niekiedy pojawiają się informację o zarobkach około 10 tysięcy złotych. Rzeczywiście, będą takie zarobki… ale jak się przepracuje trzy miesiące.

Niestety to kolejny mit. Tak naprawdę aby zarobić około 10 tysięcy należy mieć zarobki około 3 tysiące i po 3 miesiącach będzie 10 tysięcy. Jednak nawet te około 3 tysiące złotych to dobra zaliczka, która daje nam możliwość dobrego zarobku jak na polskie warunki. Oczywiście jest to dość trudna praca, która wymaga odpowiedniego zaangażowania. Wypadki na żurawiach niestety nadal się zdarzają. W większości oczywiście są to jednak wypadki, które wynikają z tego, że chce się iść na skróty i to najczęściej jest duży problem. Jeśli wszystkie zadania są realizowane odpowiednio starannie z zachowaniem dbałości o konkretne zadania można być pewnym, że wszystko będzie bezpieczne. Jeśli chce się wyjść z pracy wcześniej to często bierze się większe obciążenia niż dopuszczalne. I wtedy niestety pojawia się poważny problem, który dalej prowadzić może do różnych wypadków. I na to właśnie przede wszystkim powinno się uważać. W przypadku przeciążenia mogą się pojawiać problemy, które będą związane z tym, że urywa się ramię, a wieża będzie zostawać w całości.

Niestety zdarzyć się może również, że dojdzie do przeważenia i cały dźwig będzie się wywracał. W takiej sytuacji niestety niebezpieczeństwo będzie szczególne. Niestety sytuacja wygląda tak, że w wielu poważnych wydarzeniach swój udział mają również kierownicy, którzy będą wywierać bardzo dużą presję na pracowników, by wszystko wykonywać jak najszybciej. Nie powinno się wykonywać takich zadań w momencie gdy wieje wiatr, a oczekiwania są takie, by to wszystko dalej realizować. Granicą do wykonywania takich prac będzie wiatr o sile około 15 metrów na sekundę.