Prezent dla złotej rączki

News

Jeżeli chcemy wręczyć majsterkowiczowi prezent, zadbajmy o to, aby było to coś praktycznego. Na rynku znajdziemy wiele elektronarzędzi, które mogą stanowić idealny upominek dla złotej rączki. Jaki sprzęt będzie odpowiedni?

Jaka wiertarko-wkrętarka?

Jaka wiertarko-wkrętarka? Wiertarko-wkrętarka to elektronarzędzie, którego nie może zabraknąć w każdym domu. Z pewnością przyda się każdemu wielbicielowi majsterkowania i naprawiania. Wybierając sprzęt tego typu, nie należy kierować się jedynie ceną. Wyznacznikiem powinna być przede wszystkim jakość, zwłaszcza jeśli wiemy, iż urządzenie będzie często wykorzystywane, oraz dopasowanie do potrzeb obdarowywanego.

Decydując się zatem na zakup wiertarko-wkrętarki, warto zwrócić uwagę na jej następujące parametry techniczne, które przesądzają o funkcjonalności sprzętu:

 • rodzaj zasilania – na rynku znajdziemy dwa warianty urządzeń – zasilane sieciowo i zasilane akumulatorowo. Te drugie są mniej skutecznie, jednak mniej ważą, są łatwiejsze w obsłudze, a na dodatek mogą być stosowane w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. Wymagają jednak ładowania. Co więcej, nie sprawdzą się podczas długotrwałej pracy. Mogą się bowiem rozładować.

Wiertarko-wkrętarki zasilane sieciowe zwykle mają większą moc, dzięki czemu bez problemów wywiercimy nimi otwór nawet w twardych materiałach, takich jak mur, kamień czy też beton. Są zawsze gotowe do pracy, o ile mamy dostęp do prądu. Niestety zwykle są nieco większe i cięższe od wariantów akumulatorowych, co sprawia, że ich obsługa jest nieco trudniejsza,

 • rodzaj baterii – jeżeli zdecydowaliśmy się na wariant zasilany akumulatorowo, sprawdźmy, w jakie baterie został wyposażony. Najlepiej sprawdzają się baterie litowo-jonowe. Są one nie tylko mniejsze i lżejsze od innych wariantów, ale również dłużej utrzymują swój ładunek, co przy długotrwałej pracy jest niezwykle ważną kwestią,
 • moc – im parametr ten jest wyższy, tym szybciej wywiercimy otwór w materiale lub wkręcimy wkręty. Większa moc pozwala używać wiertarki podczas prac w twardszych tworzywach. Może również być wykorzystywana przez dłuższy czas bez ryzyka przegrzania,
 • moment obrotowy – parametr ten określa przenoszenie mocy z silnika do uchwytu z wiertłem. Wybierając wiertarko-wkrętarkę, warto zdecydować się na model z dwoma biegami. Wówczas majsterkowicz będzie w stanie dostosować parametry sprzętu do rodzaju wykonywanej pracy.

Wśród innych parametrów, które warto sprawdzić kupując wiertarko-wkrętarkę dla złotej rączki, wymienia się także zmianę prędkości, udar, wagę czy też dodatkowe akcesoria. Tylko analizując wszystkie powyższe kwestie, wybierzemy optymalny sprzęt.

Jaka młotowiertarka?

Jaka młotowiertarka? Młotowiertarka to kolejny pomysł na użyteczny prezent dla majsterkowicza. Pozwala on wykonywać otwory w trudnych materiałach. Służy również do kucia i dłutowania. Jest zatem bardziej profesjonalnym sprzętem. Jest wyposażona w udar, dzięki któremu użytkownik nie musi używać tak wiele siły, aby dociskać wiertło do podłoża.

Wybierając młotowiertarkę, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • rodzaj zasilania,
 • możliwe tryby pracy,
 • moc,
 • energia udaru,
 • częstotliwość udaru,
 • typ uchwytu,
 • dodatkowe funkcje.

Pozwoli to na wybranie sprzętu, który będzie dostosowany do upodobań i potrzeb złotej rączki. Decydując się na kupno młotowiertarki, sprawdźmy również jej wagę i solidność wykonania obudowy.

Na rynku znajdziemy wiele elektronarzędzi, które stanowić mogą użyteczny prezent dla wielbiciela majsterkowania. Przy wyborze kierujmy się przede wszystkim parametrami technicznymi, a dopiero w dalszej kolejności ceną.

 

Materiał zewnętrzny