10 sposobów na znalezienie mentora bez poczucia bycia kopistą

Czy szukasz mentora? Czy czułeś, że znalezienie mentora nie jest możliwe? Jeśli tak, to masz rację. W tym artykule zamierzam podzielić się 10 sposobami na znalezienie mentora bez poczucia bycia kopistą.

1. Poszukaj mentora w swoim obecnym kręgu

Jeśli czujesz, że w jakiś sposób zmagasz się z problemami i nie wiesz jak sobie z nimi poradzić, to możesz poszukać mentora w swoim kręgu. Możesz zapytać kogoś, kto ma podobne problemy, możesz też zapytać ludzi, którzy odnieśli sukces w realizacji swoich marzeń.

2. Zacznij od siebie

Jeśli nigdy w życiu nie wykonywałeś żadnej pracy, to możesz zacząć od siebie. Jeśli zacząłeś od siebie to uświadomisz sobie potęgę samorozwoju. Pomoże Ci on w osiągnięciu celu.

3. Rozmawiaj z ludźmi, którzy odnieśli sukces

Rozmowa z ludźmi sukcesu to świetny sposób na zdobycie mentora. Możesz zapytać ich, czy mają jakiegoś mentora, a jeśli mają, to możesz skorzystać z ich rad.

4. Zrób listę pytań

Po rozmowie z ludźmi, możesz zrobić listę pytań do zadania. Możesz zapytać ich o to, co myślą i co osiągnęli. Jeśli nie jesteś dobry w zadawaniu, to możesz poprosić ich o spisanie pytań i udzielenie odpowiedzi dla Ciebie.

5. Pytaj ekspertów

Zapytaj ekspertów o mentorów, których mają i ludzi, którzy ich zainspirowali. Jeśli znasz kogoś, to możesz go zapytać o jego mentora.

6. Zrób własne badania

Jeśli nie jesteś w stanie zdobyć mentora z obecnego kręgu, to możesz zrobić własne badania i znaleźć jakieś źródła online.

7. Poszukaj książek

Jeśli masz jakąś książkę związaną z tematem mentoringu, to możesz ją wykorzystać jako odniesienie. Możesz również przeczytać recenzje książek i dowiedzieć się, która z nich jest najlepsza.

8. Szukaj ludzi, którzy osiągnęli to, co chcesz

Jeśli wiesz, że chcesz być pisarzem, możesz zapytać ludzi, którzy odnieśli sukces w tej dziedzinie. Podpowiedzą Ci nad czym musisz pracować i jak możesz osiągnąć swój cel.

9. Znajdź swojego własnego mentora

Jeśli jesteś nowicjuszem i nie wiesz gdzie szukać mentora, to możesz poszukać własnego. Znalezienie mentora będzie dla Ciebie bardzo łatwe. Możesz znaleźć mentora online, w swoim obecnym kręgu lub możesz nawet zapytać rodziców, przyjaciół lub rodzeństwo.

10. Nie kopiuj nawyków innych osób

Jeśli w jakiś sposób zmagasz się z problemami, możesz przejąć nawyki kogoś innego. Musisz jednak zachować ostrożność. Nie kopiuj nawyków osób, które nie odniosły sukcesu.

Wnioski:

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci znaleźć mentora. Jeśli zmagasz się z jakimkolwiek problemem i nie wiesz co zrobić, możesz skorzystać z podanych wskazówek