5 niezbędnych kroków do poprawy jakości dźwięku

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy ekspertem, bez względu na to, co nagrywasz, musi to być najwyższej jakości. Dziś pokażę Ci 5 niezbędnych kroków, które pomogą Ci poprawić jakość Twojego audio.

1. Używaj zewnętrznego mikrofonu

Nigdy nie uzyskasz wysokiej jakości dźwięku, jeśli użyjesz wbudowanego mikrofonu swojego smartfona lub laptopa. Dzieje się tak dlatego, że te mikrofony są wrażliwe na hałas, wibracje i dźwięki o niskiej częstotliwości. Dlatego użyj zewnętrznego mikrofonu i podłącz go do swojego urządzenia za pomocą kabla.

2. Dostosuj ustawienia audio

Bardzo ważne jest, aby dostosować ustawienia audio przed rozpoczęciem nagrywania. Niektóre programy do edycji dźwięku automatycznie dostosują poziom głośności, ale powinieneś dostosować go ręcznie. W tym celu możesz użyć suwaka głośności na swoim urządzeniu.

3. Zmniejsz hałas w tle.

Podczas nagrywania upewnij się, że nie jesteś skierowany w stronę głośnego obszaru. Im mniejszy hałas w tle, tym lepsze będzie Twoje nagranie. Istnieją pewne aplikacje, które pozwolą Ci nagrywać w cichym otoczeniu i możesz z nich korzystać podczas nagrywania.

4. Dodaj kompresję

Aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku, musisz dodać do niego trochę kompresji. Kompresja sprawi, że Twój dźwięk audio będzie wyższy i głośniejszy. Zmniejszy również rozmiar pliku audio. Stopień kompresji różni się w zależności od urządzenia i ustawień, które wybierzesz.

5. Unikaj złych kabli audio

Upewnij się, że nie używasz złej jakości kabli podczas nagrywania. Złe kable będą produkować niepożądane syczące i wyskakujące dźwięki. Tak więc, użyj dobrej jakości kabla i unikaj kupowania tanich.

Wnioski:

To było pięć istotnych kroków, które pomogą Ci poprawić jakość dźwięku. Więc, spróbuj wykonać te kroki, a otrzymasz nagranie o świetnej jakości.