5 sposobów na obniżenie podatku od działalności gospodarczej

System podatkowy w Indiach jest bardzo złożony i dość trudno jest obliczyć swoje podatki. Jeśli jesteś nowym właścicielem firmy, to również będziesz musiał zmierzyć się z pewnymi problemami. Wiele razy urzędnicy podatkowi poproszą Cię o dowód źródła dochodu.

Tak więc, jeśli jesteś nowym właścicielem firmy, to musisz znać kilka łatwych sposobów, aby zmniejszyć swój podatek od działalności gospodarczej.

1. Użyj GSTIN

GSTIN to skrót od Goods and Service Tax Identification Number. Numer ten jest unikalny dla każdej firmy. Możesz uzyskać ten numer w najbliższym oddziale departamentu GST.

Po uzyskaniu GSTIN, można łatwo złożyć swoje podatki online i będzie przetwarzane w ciągu 24 godzin. Nie ma potrzeby odwiedzania urzędu z jakiegokolwiek powodu.

2. Zarejestruj swoją firmę

Jeśli jesteś nowym właścicielem firmy, to ważne jest, aby zarejestrować swoją firmę. Pomoże Ci to uzyskać prawidłowy adres Twojej firmy, a także pomoże Ci uniknąć niepotrzebnych opłat.

3. Obliczanie podatku naliczonego i należnego

Podatek naliczony jest obliczany na podstawie kosztów materiałów użytych do produkcji lub usług świadczonych klientom. Podatek wyjściowy jest obliczany na podstawie całkowitej sprzedaży.

4. Uwzględnij swoje wydatki osobiste

Wydatki osobiste obejmują koszty domu, samochodu, telefonu komórkowego i innych rzeczy, których używasz do celów osobistych.

5. Skorzystaj z usług profesjonalnego księgowego

Jeśli nie wiesz jak obliczyć swoje podatki, to lepiej zatrudnić profesjonalnego księgowego. Pomogą Ci oni prawidłowo złożyć podatek, a także pomogą Ci uniknąć wszelkich kłopotów.

Wnioski:

Tak więc, jest to pięć najbardziej skutecznych sposobów na zmniejszenie podatku od działalności gospodarczej. Jeśli zastosujesz się do tych kroków, wtedy będziesz mógł cieszyć się gładką i bezproblemową podróżą biznesową.